Aktualności

Dodatek węglowy

Z uwagi na fakt, że wielu wnioskodawców zdecydowało się na złożenie wniosku za pośrednictwem platformy ePUAP, przypominamy, że przede wszystkim to składany wniosek musi zostać podpisany elektronicznie.

Zgodnie z artykułem 2 ustęp 14 ustawy „W przypadku złożenia wniosku o wypłatę dodatku węglowego za pomocą środków komunikacji elektronicznej wniosek ten opatruje się kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub uwierzytelnia z wykorzystaniem profilu zaufanego”.

Wniosek może zostać podpisany podpisem elektronicznym na kilka sposobów.

Poniżej  znajduje się przykładowa instrukcja podpisania dokumentu  elektronicznie – z wykorzystaniem podpisu zaufanego. Instrukcja jest umieszczona na stronach rządowych „gov.pl”:

• Wniosek wypełnić np. elektronicznie (np. jako dokument WORD) lub wydrukować i wypełnić ręcznie, wykonać scan wniosku i zapisać jako jeden plik w formacie .pdf
• Następnie wejść na stronę 
https://www.gov.pl/web/gov/podpisz-doku … is-zaufany
• Podpisać plik .pdf lub wypełniony elektronicznie plik .doc zgodnie ze wskazówkami znajdującymi się na podanej stronie, a następnie tak podpisany plik zapisać np. na pulpicie (wniosek jest prawidłowo podpisany, jeśli pojawi się na nim znacznik Podpis zaufany z imieniem i nazwiskiem osoby podpisującej).
• Zalogować się na ePUAP
• Wybrać Pismo ogólne do urzędu
• Załączyć do tego pisma podpisany podpisem zaufanym plik i wysłać.

Jeżeli wnioskodawca dołącza pojedyncze skany wniosku, to wtedy każda dołączona, zeskanowana strona wniosku powinna być „podpisana elektronicznie”.

Tylko wniosek opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub uwierzytelniony z wykorzystaniem profilu zaufanego jest wnioskiem prawidłowo złożonym.

 

 

Dodatek węglowy

Terminy

Terminy składania wniosków o świadczenie pieniężne za zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy przybywającym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w związku z działaniami wojennymi :

Terminy Czytaj więcej: Terminy

Wniosek o dodatek węglowy

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA KLIMATU I ŚRODOWISKA1)
z dnia 16 sierpnia 2022 r.
w sprawie wzoru wniosku o wypłatę dodatku węglowego


Rozporządzenie>>>>

Wniosek>>>>


 

Wniosek o dodatek węglowy

Dodatek węglowy 3000 zł

Dodatek węglowy - informacje W dniu 11.08.2022 roku opublikowana została ustawa o dodatku węglowym (Dz. U. z 2022 r., poz. 1692), która weszła w życie z dniem 12.08.2022 r. Informujemy, że na terenie Gminy Łącko obsługę wniosków o wypłatę dodatku węglowego realizuje Ośrodek Pomocy Społecznej w Łącku, 33-390 Łącko 445. Wnioski o...
Dodatek węglowy 3000 zł Czytaj więcej: Dodatek węglowy 3000 zł

Przedłużenie okresu wypłaty świadczenia z art.13 ustawy z dnia 12 marca 202 r. o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa na kres dłuższy niż 120 dni zgodnie z wejściem w życie 25 czerwca 2022 r. Rozporządzenia

Zapisy dotyczące wydania zgody na przedłużenie okresu wypłaty świadczenia z art.13 ustawy z dnia 12 marca 202 r. o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa na kres dłuższy niż 120 dni zgodnie z wejściem w życie 25 czerwca 2022 r. Rozporządzenia Rady Ministrów  z dnia 24 czerwca 2022 r (Dz.U.2022 poz.1336)

 Przedłużenie okresu... Czytaj więcej: Przedłużenie okresu wypłaty świadczenia z art.13 ustawy z dnia 12 marca 202 r. o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa na kres dłuższy niż 120 dni zgodnie z wejściem w życie 25 czerwca 2022 r. Rozporządzenia

Przeciwdziałanie handlowi ludźmi

W związku z pismem Zastępcy Dyrektora Departamentu Pomocy i Integracji Społecznej Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej z 18 maja 2022 roku (znak: DPSII.4110.1.5.2022.AM), przekazuję linki do banerów z zakresu przeciwdziałania handlowi ludźmi, opracowanych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wspólnie ze Strażą Graniczną. Baner zawiera podstawowe informacje dotyczące zagrożenia handlem ludźmi i dane kontaktowe do Krajowego Centrum Interwencyjno-Konsultacyjnego dla Polskich i Cudzoziemskich Ofiar Handlu Ludźmi. Pliki wideo (w języku polskim i ukraińskim) dotyczące kampanii „Nie ufaj bezgranicznie. Nie stań się ofiarą handlu ludźmi” zostały opublikowane na kanale YouTube oraz stronie MSWiA:
wersja polska https://www.youtube.com/watch?v=YMl9s_u65qI
wersja ukraińska https://www.youtube.com/watch?v=l2q3rU0YtyI
 polska wersja strony MSWiA (na dole zakładki)
https://www.gov.pl/web/mswia/informacja-dla-uchodzcow-z-ukrainy
 angielska wersja strony MSWiA (na dole zakładki) https://www.gov.pl/web/mswiaen/
information-for-refugees-from-ukraine

 Przeciwdziałanie...

Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Krakowie,

ff

Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla OfiarPrzemocy w Rodzinie

31-946 Kraków, Os. Krakowiaków 46 tel.12 425 81 70, 606 618 014

oodp.krakowiakow@caritas.pl

sowkrakowiakow.pl


                        Szanowni Państwo,

 

 

 

Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Krakowie,
os. Krakowiaków 46 jest finansowany ze środków budżetu państwa i prowadzony przez Caritas Archidiecezji Krakowskiej, na zlecenie Gminy Miejskiej Kraków.

Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Krakowie jest placówką zapewniającą pomoc osobom doświadczającym przemocy w rodzinie, w tym pomoc w formie schronienia osobom, które nie mogą przebywać w swoim miejscu zamieszkania ze względu na przemoc w rodzinie.

Pobyt w Ośrodku trwa do 3 miesięcy, z możliwością przedłużenia w wyjątkowych, uzasadnionych przypadkach.  Przyjmujemy osoby doświadczające przemocy w rodzinie
z terenu całego kraju. Pomoc świadczona jest zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Pracy
 i Polityki Społecznej z dnia 22 lutego 2011 r. w sprawie standardu podstawowych usług świadczonych przez specjalistyczne ośrodki wsparcia dla ofiar przemocy w rodzinie, kwalifikacji osób zatrudnionych w tych ośrodkach, szczegółowych kierunków prowadzenia oddziaływań korekcyjno-edukacyjnych wobec osób stosujących przemoc w rodzinie oraz kwalifikacji osób prowadzących oddziaływania korekcyjno-edukacyjne (Dz. U. z 2011 r. Nr 50, poz. 259)
.

W SOW pomoc jest udzielana poprzez zapewnienie całodobowego schronienia pełnoletniej osobie dotkniętej przemocą w rodzinie oraz dzieciom pozostającym pod opieką tej osoby. W celu przyjęcia do ośrodka nie jest wymagane skierowanie ani decyzja administracyjna. Specjalistyczna pomoc oraz pobyt w placówce jest bezpłatny.

SOW świadczy specjalistyczną pomoc w zakresie: poradnictwa psychologicznego, psychoterapeutycznego, pedagogicznego, socjalnego, prawnego, pomoc w dotarciu do placówek medycznych.  Przyjęcia osób doświadczających przemocy w rodzinie do SOW odbywają się całodobowo.

Pracownicy SOW świadczą również pomoc w formie ambulatoryjnej osobom niezamieszkującym w placówce, z terenu całej Polski.  Ta forma pomocy również jest bezpłatna.

W celu uzyskania szczegółowych informacji dotyczących funkcjonowania Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia oraz świadczonej pomocy osobom doświadczającym przemocy w rodzinie zapraszam do kontaktu z pracownikami Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Krakowie lub do bezpośredniego kierowania zainteresowanych osób. Po rozpoznaniu lub podejrzeniu przemocy w rodzinie i potrzebie skierowania ODP, proponujemy wcześniejszy kontakt telefoniczny z pracownikami placówki celem umówienia wizyty.


 

 

 Specjalistyczny Ośrodek...

Informacja

Osoby, nie tylko bezrobotne, które mają mniej niż 30 lat, były co najmniej pół roku za granicą, niedawno stamtąd wróciły (albo dopiero zamierzają wrócić), zachęcamy do kontaktu z Wojewódzkim Urzędem Pracy i projektem „Wróć z POWERem!":

Wortal Publicznych Służb Zatrudnienia prowadzony przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie - aktualna strona : Aktualność (praca.gov.pl)

Informacja

INFORMACJA

 

W dniu 2 maja 2022 roku

Ośrodek Pomocy Społecznej w Łącku

będzie nieczynny

INFORMACJA