Warsztaty Folklorystyczne rozpoczęte
Pierwsze zajęcia odbyły się w Amfiteatrze, poznaliśmy stroje Górali Łąckich. Rozpoczęliśmy od wykładu z etnografem Panią Marią Brylak-Zauską, która opisała nam jak wyglądał strój na przestrzeni wieków w Łącku i okolicach. Po uzyskaniu cennych informacji przeszliśmy do czynności w praktyce. Młodzież pod okiem Pani Danuty Rams uczyła się wyszywać spodnie góralskie i tworzyć gorsety. Młodsze dzieci wraz z Panią Moniką Kurzeją wyklejały, rysowały stroje męskie i damskie Górali Łąckich.
Po strojach przyszedł dzień na naukę przędzenia wełny na kądzieli, haftowania, wyplatania koszy. Pani Helena Chlipała przekazała tajniki uczestnikom i podzieliła się ciekawymi legendami z jej okolic. Młodzież mogła przekonać się na własnej skórze, że taka praca nie należała do łatwej.
Pani Monika Kurzeja wprowadziła nas w tajniki mowy Górali Łąckich. Przekazała nam cechy charakterystyczne dla naszego regionu w gwarze. Poprzez zagadki i łamigłówki mogliśmy zwiększyć zasób naszej gwary. Na zakończenie 4 dnia naszych warsztatów wykonywaliśmy koniki (zabawki) starym sposobem i baty potrzebne do ujeżdżania koni.
W ofercie warsztatów nie mogło zabraknąć nauki naszych regionalnych tańców. Zajęcia te prowadziła Pani Monika Bulińśka. Z kolei niezwykle ciekawą technikę malowania na szkle przekazała nam Pani Magdalena Leszko.