Pętle indukcyjne w Urzędzie Gminy Łącko

001


W przestrzeni Dziennika Podawczego naszego Urzędu pojawiła się stacjonarna pętla indukcyjna – urządzenie, które pomoże osobom z dysfunkcją słuchu podczas realizacji spraw urzędowych.

Pętla indukcyjna służy do przesyłania głosu osoby obsługującej bezpośrednio do aparatu słuchowego słabosłyszącego interesanta. Stanowisko wyposażone w stacjonarną pętlę indukcyjną jest oznaczone odpowiednim piktogramem. Osoba słabosłysząca nie musi zgłaszać chęci skorzystania z pętli, ponieważ urządzenie jest przez cały czas aktywne. Aby odbierać sygnał należy przełączyć aparat słuchowy na odpowiedni tryb. Poza urządzeniem stacjonarnym na wyposażeniu Urzędu znajdują się także przenośne pętle indukcyjne.

Mamy nadzieję, że urządzenia poprawią komfort obsługi słabosłyszących mieszkańców.

Zakupu, dostawy i montażu pętli indukcyjnych dokonano w ramach przedsięwzięcia "Dostępny Urząd" realizowanego w ramach projektu "Dostępny samorząd - granty" finansowanego ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) 2014-2020, Działanie 2.18 Wysokiej jakości usługi administracyjne.



Realizatorem projektu "Dostępny samorząd - granty" jest Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Celem projektu jest poprawa dostępności do usług publicznych świadczonych przez jednostki samorządu terytorialnego (JST) dla osób ze szczególnymi potrzebami, w tym osób z niepełnosprawnościami, poprzez wsparcie JST w spełnieniu wymogów dostępności określonych w ustawie z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz. U. z 2020 r., poz. 1062).


00000

Zdjęcie 1 Pętle indukcyjne w Urzędzie Gminy Łącko
Zdjęcie 2 Pętle indukcyjne w Urzędzie Gminy Łącko
Zdjęcie 3 Pętle indukcyjne w Urzędzie Gminy Łącko