Kultura i sztuka
Łącko jest dużą wsią letniskową z zabudową małomiasteczkową, czystym powietrzem o czym świadczy obecność bocianów w centrum miejscowości. Amatorów kąpieli przyciągają nurty Dunajca, a wędkarzy -żerowiska pstrągów i lipieni. Charakterystycznym elementem krajobrazu są sady, które należą do najstarszych w województwie. Na wiosnę, gdy nadchodzi moment ich rozkwitu cała okolica zamienia się w bajeczną krainę urzekająca swoim pięknem.
Doroczną atrakcją gromadzącą rzesze sympatyków jest Święto Kwitnącej Jabłoni odbywające się w maju w pięknym Amfiteatrze umiejscowionym na górze Jeżowej. Po raz pierwszy impreza została zorganizowana w 1947r. i od tej pory cieszy się się niesłabnącą popularnością. Udział w niej biorą zespoły regionalne, orkiestry dęte oraz znani artyści scen polskich. Drugą co do wielkości imprezą jest Święto Owocobrania, które daje sznsę promocji regionu ukazując jego oryginalność, a także prezentuje dorobek roliników i sadowników. W trakcie tych dni nie brakuje oczywiście degustacji oryginalnej łąckiej śliwowicy znanej nie tylko w kraju, ale i poza granicami.
W gminie Łącko działają zespoły regionalne dziecięce "Małe Łącko" (przy ZSG w Łącku), "Mali Zagorzynianie" (przy ZSG w Zagorzynie), "Czarny Potoczek" (przy ZSP w Czarnym Potoku), "Mali Maszkowianie" (przy SP w Maszkowicach) oraz młodzieżowo-dorosły zespół "Górale Łąccy" (przy GOK) które prezentują autentyczny folklor ludowy górali białych, a także Orkiestra Dęta im. Tadeusza Moryto należąca do najlepszych amatorskich orkiestr Sądecczyzny. Zabytkowy kościół parafialny pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela powstał w 1728 r. Świątynia jest murowana trójnawowa, z kwadratową wieżą od strony zachodniej. Tradycja głosi, że materiały do budowy kościoła uzyskano z rozbiórki zameczku Zyndrama z pobliskich Maszkowic, znanego z bitwy pod Grunwaldem. Wewnątrz na uwagę zasługuje wczesnobarokowy ołtarz główny, oraz kamienna chrzcielnica z 1493 r. Warto również zobaczyć studnię św. Floriana na Rynku. Na terenie Łącka działają również twórcy ludowi: Maria Janiczak, Krystyna Sukiennik, Maria Banach - oryginalny haft, Danuta i Dominika Rams - wyszywanie strojów, Stanisław Wąchała - poeta ludowy, autor tekstów do melodii ludowych.